HOME / Wiadomości / Brexit / Londyńskie City straci 10,5 tys. miejsc pracy?

Londyńskie City straci 10,5 tys. miejsc pracy?

Londyńskie City straci 10,5 tys. miejsc pracy?


10,5 tys. miejsc pracy, głównie w londyńskim sektorze finansowym zniknie w Wielkiej Brytanii po Brexicie – prognozuje firma doradcza Ernst & Young (EY).

Jak informuje EY, aż 33 proc. firm z sektora finansowego zapowiedziało, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE przeniesie część operacji lub pracowników poza Wielką Brytanię. Na zmianach najwięcej ma skorzystać Dublin i Frankfurt, gdyż to właśnie do tych miast swoje siedziby chcą przenieść firmy z londyńskiego City.

Według ubiegłorocznych szacunków Wielka Brytania miała stracić 12,5 tys. pracowników. Choć najnowszy raport ogranicza tę liczbę do 10,5 tys., to według specjalistów będzie to i tak duża strata, zwłaszcza dla sektora finansowego. Podobne prognozy przedstawił Bank Centralny Wielkiej Brytanii, który opublikował raport głoszący, że po Brexicie zostanie zlikwidowanych ok. 10 tys. stanowisk.

Według Ernst & Young, z Londynu znikną nie tylko finansiści, ale również osoby na stanowiskach technicznych i menedżerskich.

W Wielkiej Brytanii aż 8 proc. PKB wypracowuje sektor finansowy, a bankowość zapewnia 3,4 proc. całego brytyjskiego rynku pracy.
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Brytyjski rząd zlecił przygotowanie dokumentu na temat cofnięcia... Brexitu!

Brytyjski rząd zlecił przygotowanie dokumentu na temat cofnięcia… Brexitu!

Ponad 120 parlamentarzystów domaga się opublikowania dokumentu przygotowanego przez ekspertów a dotyczącego konsekwencji gospodarczych opuszczenia przez Wielką Brytanię Uni Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − 11 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.