HOME / PORADNIKI / ŻYCIE CODZIENNE, PROBLEMY / Londyn: Kary dla rodziców podwożących dzieci

Londyn: Kary dla rodziców podwożących dzieci

Londyn: Kary dla rodziców podwożących dzieci


Londyn: Kary dla rodziców podwożących dzieci

Rodzicie, którzy podwożą dzieci do szkół w centrum Londynu będą karani grzywną w wysokości 130 funtów. Ma to być element walki z zanieczyszczonym powietrzem.

Działania na razie zostaną podjęte wokół dwóch szkół podstawowych w centrum stolicy. Niewykluczone, że w najbliższym czasie pomysł zostanie wdrożony także przez inne szkoły, aby podjąć walkę z toksycznym powietrzem – informuje Evening Standard.

Zakaz wjazdu na ulice w pobliżu szkół będzie obowiązywał w godzinach porannych i popołudniowych, a uczniowie będą musieli chodzić na lekcje pieszo lub dojeżdżać rowerem. Dyrektorzy szkół i lokalne rady miejskie uważają, że ograniczenia ruchu poprawią jakość powietrza i bezpieczeństwo na drogach. Natomiast zdaniem niektórych rodziców kwota 130 funtów jest zbyt wygórowana i szkoły powinny pomyśleć nad alternatywną karą.

Grzywna 130 funtów zostanie zmniejszona do 65, jeśli ukarany kierowca zapłaci ją w ciągu 14 dni. Pierwszą ulicą, której dotyczy zakaz jest Crondall Street. Karanie rodziców rozpocznie się tam od czerwca. Drugą lokalizacją jest Oldhill Street, na tej ulicy grzywny będą obowiązywać od września.

(at)

źródło: www.goniec.com

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Narkotyki w brytyjskich szkołach

W brytyjskich szkołach zwiększa się liczba narkotyków posiadanych przez uczniów. Pojawia się też więcej „twardszych’ substancji w rodzaju heroiny czy cracku – wynika z policyjnych danych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 12 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.