HOME / ABC SOUTHAMPTON / 303 SQUADRON TEAM / Litte Hornets Racing Academy w Matchams

Litte Hornets Racing Academy w Matchams

Litte Hornets Racing Academy w Matchams


Litte Hornets Racing Academy w Matchams.

W niedzielę 3 kwietnia na torze w Matchams nieopodal Ringwood odbyła się kolejna 2 runda Litte Hornets Racing Academy.  Oczywiście zjawił się 303 SQUADRON TEAM w powiększonym składzie, do Maksymiliana ”Mad Max-a” Solarskiego dołączył kolejny młody zawodnik. Ośmioletni Colin Ważny przed zawodami odbył dwudniową sesję treningową na Clay Pigeon Raceway pod Dorchester gdzie udało się mu przejechać ponad 300 okrążeń toru co pozwoliło na wstępne przyszykowanie do zawodów w LHRA.

Do startu w klasie Cadet zgłosiło się 7 zawodników w tym dwójka bardzo szybkich lokalnych zawodników, którzy już posiadają licencję MSA (odpowiednik polskiego PZMotu) i na co dzień ścigają się w zawodach wyższej rangi. Liam Deeman i Callum Kelman `liderowali po pierwszej rundzie, więc też zjawili się na starcie i tym razem.

Zawody rozpoczęły się od dwóch sesji treningowych, tor był jeszcze dość wilgotny po całonocnych opadach więc pierwszą sesję nasi zawodnicy przejechali na deszczówkach, aby już resztę dnia spędzić na slikach.

Podczas drugiej sesji z powodów technicznych wycofało się aż 3 zawodników. Callum Kelman, Max Kennedy oraz Noah Hadley nie stają na starcie do wyścigu w ten dzień, ułatwiając tym samym zadanie innym zawodnikom. W związku z tą sytuacją walka o wygranie tych zawodów miała rozegrać się pomiędzy Liamem Deeman oraz Maksymilianem ”Mad Max” Solarskim.

Do Heat 1 więc przystąpiło tylko 4 zawodników. Liam startując z pierwszej pozycji od razu zaczął budować przewagę gdy Mad Max musiał chwilkę się pomęczyć, aby wyprzedzić Williama Jegingsa przez co strata  była niestety tak duża.  Nawet dość groźnie wyglądająca kolizja Liama z Colinem podczas dublowania nie powstrzymała go od wygrania tego wyścigu.

W Heat 2 sytuacja miała się odwrócić gdyż to Mad Max startował z lepszej pozycji, i tak też było, do czasu gdy przyszedł czas dublowania wolniejszego jeszcze Colina który po raz pierwszy dziś startował w zawodach. Podczas wyprzedzania doszło do kolizji w której brało udział aż trzech kierowców. Mad Max został przyciśnięty do Colina przez Liama w efekcie czego Mad Max wskoczył dosłownie na konkurentów co spowodowało krzyki na widowni!  Marszale szybko wkroczyli do akcji i pierwszy został uwolniony Liam następnie Mad Max oraz Colin. Wyścig ten ponownie wygrał Liam przed Mad Maxem, Williamem oraz Colinem.

Heat 3 miał już rozstrzygnąć o polach startowych do finału więc napięcie było coraz większe widząc co działo się w poprzednich Heatach nie wróżyło nic dobrego. Prowadzenie po starcie objął Liam przed Mad Maxem Williamem oraz Colinem.  Mad Max ciągle naciskał Liama dość mocno delikatnie pukając w niego na do hamowaniach, po dwóch kolejnych kółkach Mad Max wychodzi szybciej z zakrętu i na prostej start-meta wyprzedza Liama po wewnętrznej do prawego zakrętu. Liam wyjeżdżając poza linie wyścigową traci przyczepność i z pełnym impetem wypadając z toru uderza w bandę z opon tak mocno, że wypada z karta. Wypadek ten spowodował czerwoną flagę. Na szczęście Liam oprócz kilku siniaków i rozdartego kombinezonu nie odniósł poważniejszych obrażeń. Nastąpił restart jednak już bez Liama i Mad Maxa, który otrzymał czarną flagę za stukanie Mad Maxa. Heat 3 wygrywa więc William przed Colinem.

 

Na finał zapowiadała się ponownie wielka bitwa o pierwsze miejsce gdyż dwójka najszybszych kierowców tego dnia startowała z tyłu stawki. Na szczęście wyścig finałowy udało się rozegrać bez wypadków. Po starcie w pierwszym zakręcie Mad Max przebił się z ostatniej na 2 pozycję tuż za Williama, który liderował po starcie z pole position. Tuż za nim, był już Liam i Colin. Mad Max popełnił błąd i nie zaatakował Williama przed ciasnym prawym zakrętem co wykorzystał Liam i zaatakował pozycję Mad Maxa z pozytywnym skutkiem. Na kolejnych dwóch zakrętach Liam i Mad Max wychodzą na czoło stawki. Pierwsze okrążenie ustawiło wyniki na mecie i w takiej kolejności oraz bez żadnych przygód dojechali do mety.

Drugą rundę Litte Hornets Racing Academy wygrywa Liam Deeman przed Maksymilianem ”Mad Max” Solarskim, Williamem Jeningsem oraz Colinem Ważnym.

Kierowcy 303 SQUADRON TEAM zaliczyli całkiem dobry wyścig , gratulacje dla Maksymiliana ”Mad Max” Solarskiego za zajęcie 2 miejsca oraz Colina Ważnego za swój pierwszy wyścig.  Brawo chłopaki !!!

 

Litte Hornets Racing Academy w Matchams
Litte Hornets Racing Academy w Matchams

 

Oczywiście podziękowania należą się też naszym sponsorom oraz patronom medialnym, którymi są:

 • Moje Southampton
 • Bigfoot  HGV Driver Recruitment
 • BW Garage
 • Gadget repair service
 • BW Service
 • Speedy Driver Ltd.
 • FoodStop Delicatessen
 • Polish Produkt Ltd.
 • Dan Tech
 • Magazyn PL
 • Anonse
 • TopMejt

DZIĘKUJEMY!!!! Naszym sponsorom oraz Tomaszowi Dembskiemu za pomoc w dzisiejszych zawodach.

Zapraszamy inne firmy do wspierania naszych najmłodszych zawodników których będzie coraz więcej 😉

Kontakt: [email protected]

 

Polub nas na Facebook’u

www.facebook.com/303-Squadron-Team-882253638477015

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

UNDERDOG w kinach już od 17 stycznia w Southampton

UWAGA Wielka Brytania i Irlandia!! KOCHAJ SZANUJ WALCZ Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami: „UNDERDOG” Emocjonujący obraz kulis sportowego świata oczami zawodnika mieszanych sztuk walki ‍♂️ Seanse od 17 STYCZNIA w kinach CINEWORLD, EMPIRE, IMC, OMNIPLEX, VUE, SAVOY i innych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 9 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.