HOME / Wiadomości / Koniec z cotygodniowym odbiorem śmieci w Southampton


Koniec z cotygodniowym odbiorem śmieci w Southampton
Koniec z cotygodniowym odbiorem śmieci w Southampton

Koniec z cotygodniowym odbiorem śmieci w Southampton

Koniec z cotygodniowym odbiorem śmieci w Southampton

 

Poinformowano, że cotygodniowy odbiór śmieci w Southampton skończy się za 3 miesiące.

Nowy plan odbioru śmieci co 2 tygodnie jest częścią działań oszczędnościowych, które podjęła rada miasta, ustalając budżet w zeszłym miesiącu. Miasto może zaoszczędzić 42,3 milionów funtów.

Według nowego harmonogramu śmieci mają być odbierane w jednym tygodniu, a przesegregowane odpady wtórne w kolejnym.

Przywódca konserwatystów Jeremy Moulton powiedział, że wchodzący w życie 5 czerwca plan będzie miał „wielce szkodliwy wpływ” na gospodarstwa domowe w centrum miasta, a zwłaszcza na osoby mieszkające w wynajmowanych mieszkaniach.

„Myślę, że część osób świetnie sobie z tym poradzi, jednak rodziny z dziećmi lub zwierzętami domowymi mogą mieć z tym problem”, powiedział radny Moulton. „Utrudni to ich życie. Jeśli ktoś mieszka w okolicy wielu wynajmowanych mieszkań, będzie to oznaczało przepełnione śmietniki i zanieczyszczone ulice”.

„To zła wiadomość – staramy się, aby Southampton było atrakcyjniejsze dla turystów i przedsiębiorców. Bałagan w mieście temu nie pomoże, a wręcz cofnie kroki, które radni podjęli w celu wzrostu gospodarczego miasta.”

Plan został także skrytykowany przez radnego Keitha Morrella, przewodniczącego grupy Putting People First. Powiedział, że jest to „kolejny przykład na to, że radni próbują narazić dobro usług publicznych oraz zdrowie i samopoczucie mieszkańców Southampton”.

Przewodnicząca ochrony środowiska, radna Jacqui Rayment twierdzi jednak, że niemal 70% samorządów lokalnych przeszło na dwutygodniowy cykl odbioru odpadów. Dodała, że „przesegregowane odpady wtórne będą nadal odbierane co 2 tygodnie, na zmianę z pozostałymi odpadami”.

„Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy mieszkańcy mogą się martwić o odbiór śmieci co 2 tygodnie. Jesteśmy jednak pewni, że podjęcie kilku prostych kroków w celu zarządzania własnymi odpadami nie sprawi problemu większości mieszkańców. Dzięki segregacji śmieci, zwiększy się wolna przestrzeń w śmietnikach na odpady ogólne, co także przyczyni się środowisku.”

Wcześniejsze próby odbioru śmieci co 2 tygodnie zostały podjęte w 2004 roku, jednak pomysł został porzucony po podpisaniu petycji przez ponad 3600 mieszkańców.
więcej o southampton.pl M

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

UNDERDOG w kinach już od 17 stycznia w Southampton

UWAGA Wielka Brytania i Irlandia!! KOCHAJ SZANUJ WALCZ Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami: „UNDERDOG” Emocjonujący obraz kulis sportowego świata oczami zawodnika mieszanych sztuk walki ‍♂️ Seanse od 17 STYCZNIA w kinach CINEWORLD, EMPIRE, IMC, OMNIPLEX, VUE, SAVOY i innych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.