HOME / PORADNIKI / PRAWO I PODATKI / Jeszcze kilka dni, zanim zmienią się ceny mandatów.


zmienią się ceny mandatów
zmienią się ceny mandatów

Jeszcze kilka dni, zanim zmienią się ceny mandatów.

Już za kilka dni zmienią się ceny mandatów z przekroczenie prędkości. Od czego będą uzależnione? Kto straci na tym najbardziej?

 

Kierowcy, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość muszą być przygotowani na stratę większej ilości punktów karnych. Jednak nie tylko. Zmienią się ceny mandatów, które od teraz będą uzależnione od zarobków kierowcy.

Nowe przepisy w Wielkiej Brytanii wejdą w życie 24 kwietnia 2017 roku, czyli już za kilka dni. Będą pozwalały na ukaranie przekraczającego prędkość kwotą wynoszącą 175% jego tygodniowego wynagrodzenia.

Obecnie minimalna cena mandatu za przekroczenie prędkości wynosi 100 funtów. Dodatkowo otrzymuje się 3 punkty karne. Maksymalne ceny wahają się 1000-2500 funtów i dotyczą głównie nieprawidłowego zachowania na autostradach. Po wprowadzeniu nowych przepisów, osoby, które nie dostosowały prędkości pojazdu do prędkości dopuszczalnej, mogą spodziewać się surowszych kar. Aktualnie wielu kierowców nie dostaje punktów karnych, a jedynie słowne pouczenie.

Już za poruszanie się z prędkością większą niż 101 mph na terenie, w którym obowiązuje ograniczenie do 70 mph można stracić uprawnienia do kierowania pojazdami na 56 dni oraz otrzymać mandat wynoszący od 125% do nawet 175% tygodniowego wynagrodzenia. Jadąc z prędkością 31-40 mph na obszarze z dozwoloną prędkością otrzymasz 3 punkty karne i karę pieniężną w graniach 25%-75% tygodniowego wynagrodzenia.

Kolejne zaostrzenie przepisów ma wejść jeszcze w tym miesiącu i będzie dotyczyło kar za korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu. Poprzednio kierowca otrzymywał 3 punkty karne i 100 funtów mandatu, teraz wzrośnie to dwukrotnie.

Dlaczego prawo ulegnie zmianie?

Według Green Flag w ciągu ostatnich pięciu lat zaobserwowano wzrost przekraczania dozwolonej prędkości o ponad 44 procent. Nowa struktura kar została zaprojektowana w taki sposób, by wystarczająco zniechęcić kierowców do prowadzenia pojazdów z niedostosowaną prędkością.

W jaki sposób będzie to wpływać Ciebie?

Jeżeli jesteś osobą o wysokich zarobkach, możesz spodziewać się ogromnej kwoty mandatu.

Jeżeli za prędkość 102 mil na godzinę zostałby zatrzymany piłkarz, który zarabia 300 000 funtów, mógłby zapłacić ponad 500 000 funtów. Z kolei za to samo wykroczenie 18-letni kierowca, pracujący około 40 godzin tygodniowo, otrzymałby karę w wysokości 400 funtów.

Jak podzielone są kary?

Nowy system podzielony jest na trzy kategorie, które oceniają stopień wagi wykroczenia w oparciu o obowiązujące ograniczenie prędkości.

Kategoria A – przekroczenie prędkości od 1-10 mph, gdzie kara grzywny zaczyna się od 50% tygodniowego wynagrodzenia.

Kategoria B – jazda z prędkością większą o 11-21 mph. Mandat równa się całemu tygodniowemu wynagrodzeniu.

Kategoria C – przekroczenie prędkości o więcej niż 21 mph. Kara pieniężna waha się między 150% a 175%.

 
więcej o southampton.pl N

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Polska Muzyka w Southampton

Polska Muzyka w Southampton

Z wielkim zaangażowaniem pracujemy zarówno przy eventach dla dużej publiczności, jak i przy wydarzeniach w niewielkich pubach z którymi współpracujemy. To wszystko dzięki niekończącej się kreatywności, inspiracji i wyborem pomysłów. Mamy przekonanie, że każdy z występów będzie dla Państwa wyjątkowym wydarzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.