HOME / FIRMA I BIZNES / Nie jesteś pewny czy pomysł jest dobry? Powiedz go na głos!


Nie jesteś pewny czy pomysł jest dobry? Powiedz go na głos!

Nie jesteś pewny czy pomysł jest dobry? Powiedz go na głos!

Jako artysta z ambicjami przedsiębiorcy zidentyfikowałem swoja największą pietę achillesową jaką jest umiejętność sprzedaży. Jest ona niezbedna do tego aby moje przedsięwzięcie odnosiło sukces.

Doszedłem do wniosku, że najszybciej nauczę się po prostu sprzedając. Zatrudniłem się więc jako sprzedawca pewnego produktu, który ułatwia przygotowanie codziennych posiłków. Jedną z cech tego produktu jest wpływ na dobór składników, a co za tym idzie znajomość ich pochodzenia jak i również zawartość alergenów.

Kiedy zacząłem badać ten temat i doszedłem do informacji, że gluten od zawsze występował w zbożu. Przez badania nad genetycznie modyfikowaną żywnością, wzrosła zawartość glutenu w ziarnach iprzez to stał się alergenem. Poznałem również aspekty powstania pozostałych alergenów, a zdobyta wiedzą chętnie dzieliłem się ze znajomymi. Od razu zauważyłem ich skrzywione miny. To co mówiłem było dla nich jakąś abstrakcją, a ja doszedłem do wniosku, że pobieżne poznanie tematu nie czyni mnie ekspertem w tej dziedzinie. W żaden sposób nie daje mi to przyzwolenia na to abym mówił o temacie, o którym nie mam zielonego pojęcia. Doszedłem również do wniosku, że mogłem ocenić merytorykęmojej wypowiedzi dopiero po  przedstawieniu jej w kręgu moich znajomych i w całej tej sytuacji właśnie to ma największą wartość.
Jako kreatywny człowiek codziennie wpadam na dziesiątki pomysłów i codziennie poznaję nowe informacje, z których krztałtują się idee, jednak czasem muszę powiedzieć coś na głos, żeby zrozumieć, że niektóre moje pomysły się po prostu nie trzymają kupy.

Najlepiej abym mówił to o czym rzeczywiście mam pojęcie, bo właśnie na tym najlepiej zbuduję swoją reputację.
Hugh Davin
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

2 lata wsparcia dla polskich przedsiębiorców Polish Hub Bournemouth

2 lata wsparcia dla polskich przedsiębiorców Polish Hub Bournemouth

Polish Business Hub – społeczność biznesowa zrzeszająca lokalnych polskich przedsiębiorców świętowała w listopadzie swoje drugie urodziny. Działające na południu Anglii stowarzyszenie wspiera polskie firmy i umożliwia im dostęp do nowych możliwości, wiedzy biznesowej oraz cennych kontaktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.