HOME / ABC SOUTHAMPTON / Gdzie i jak zgłosić przestępstwo lub zdarzenie?

Gdzie i jak zgłosić przestępstwo lub zdarzenie?

Jak zgłosić przestępstwo w UK Gdzie zadzwonić i zgłosić zdarzenie

Jak zgłosić przestępstwo w UK? Gdzie zadzwonić i zgłosić zdarzenie?

Wielu z nas często zastanawia się gdzie, kiedy i na jaki numer zadzwonić by zgłosić zdarzenia lub przestępstwo. Dla tych, którzy nie wiedzą mamy małą podpowiedź.

Aby zgłosić przestępstwo, albo skontaktować się z Policją w Wielkiej Brytanii niezależnie od lokalizacji czy miejsca naszego pobytu możemy:

– Wykręcić 999 lub 112 w razie nagłego wypadku.

– Zadzwoić pod numer 101, aby zgłosić przestępstwo niewymagające nagłej interwencji, albo wypadek, albo poinformować jednostkę policji w swoim regionie.

Jeśli nie chcą Państwo rozmawiać o przestępstwie z policją, proszę zadzwonić do Crimestoppers ( jednostki zajmującej się przyjmowaniem zgłoszeń o przestępstwach) pod numer 0800 555 111.

Mogą porozmawiać Państwo z nimi anonimowo.

 

 

Inne metody zgłaszania przestępstw.

Mogą Państwo zgłosić przestępstwa, niewymagające nagłej interwencji, albo wypadki w Państwa lokalnym komisariacie, w ich godzinach otwarcia.
Jeśli zobaczą Państwo coś podejrzanego, proszę zadzwonić pod numer 0800 789 321, pod antyterrorystyczną linię telefoniczną (Anti-Terrorist Hotline).

Informacje odnośnie Constabulary Police

Constabulary Police jest największym oddziałem policji, działającym niezależnie od Metropolitan Police na terenach Anglii i Walii.
Pilnuje porządku w każdym hrabstwie pomagającwielu milionom ludzi każdego dnia.
Głównym celem jest współpraca, w celu zapewnienia bezpieczeństwa społeczeństwu.

Lokalne Służby Policyjne (Neighbourhood Police)

Constabulary Police patroluje również wszystkie sąsiedztwa oraz osiedla poprzez zaangażowanie lokalnych oddziałów służb policjii jakimi są Police Community Officers.
Mogą się Państwo skontaktować z lokalnymi oddziałami służb Policjii dzwoniąc pod numer 101 – połączenie zostanie przekierowane do najbliższej lokalnej jednostki w okolicy, z której wykonywany jest telefon.
Jeśli potrzebują Państwo uzyskać jakiekolwiek inne informacje to można skorzystać ze strony internetowej www.police.uk/forces w celu zanalezienia dokładnego numery kontaktowego.

 

źródło: www.mojesouthampton.com

 

 

więcej o Fundacja Lighthouse

Fundacja Lighthouse Charity. Naszą misją jest pomagać w integracji wszystkim osobom z Europy Wschodniej mieszkającym w Zjednoczonym Królestwie, dbając jednocześnie o zachowanie ich tożsamości narodowej i kulturowej. Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić - skontaktuj się z nami! Więcej informacji na www.euintegration.co.uk

Sprawdź

Polska Muzyka w Southampton

Polska Muzyka w Southampton

Z wielkim zaangażowaniem pracujemy zarówno przy eventach dla dużej publiczności, jak i przy wydarzeniach w niewielkich pubach z którymi współpracujemy. To wszystko dzięki niekończącej się kreatywności, inspiracji i wyborem pomysłów. Mamy przekonanie, że każdy z występów będzie dla Państwa wyjątkowym wydarzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.