HOME / PORADNIKI / DOM I MIESZKANIE / Ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania w Wielkiej Brytanii?

Ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania w Wielkiej Brytanii?

Ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania w Wielkiej Brytanii?


Ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania w Wielkiej Brytanii?

Najprostszą, a zarazem najtrudniejszą opcją jest znalezienie firmy ubezpieczeniowej, która  pomoże nam w pełni zabezpieczyć nasz dobytek. Na rynku brytyjskim dostępnych jest wiele ofert ubezpieczeniowych, opcji oraz rodzajów zabezpieczenia nieruchomości. Począwszy od ubezpieczenia samego budynku, a skończywszy na zabezpieczeniu zawartości i przedmiotów znajdujących się w naszym domu.

W tej części artykułu poruszymy kwestie dotyczące wyboru właściwego ubezpieczenia dla naszego domu.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem ubezpieczenia Twojego domu koniecznie przeczytaj pierwszą część artykułu, którą znajdziesz tutaj.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania w Wielkiej Brytanii?

Ważnym przy zakupie ubezpieczenia na dom jest  posiadanie podstawowych informacji o naszej nieruchomości.

Będą one niezbędne do wykupienia odpowiedniej oferty. Są to na przykład:

 • struktura budynku, materiał i wykonanie (cegła, beton, drewno),
 • wiek budynku oraz wiek osób w nim przebywających (ilość osób dorosłych i dzieci),
 • liczba pokoi, łazienek i innych pomieszczeń (im więcej pokoi, tym premium (wysokość składki) jest wyższe),
 • czy występowały w okolicy powodzie i jakie jest prawdopodobieństwo podtopienia działki, na której znajduje się budynek oraz czy w okolicy znajduje się blisko rzeka.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania w Wielkiej Brytanii?
Ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania w Wielkiej Brytanii?

 

Co jeszcze będzie potrzebne oprócz powyższych danych do ubezpieczenia nieruchomości?

 • dane osoby ubezpieczającej nieruchomość, data urodzenia,  wykonywany zawód, sektor lub branża,
 • czy jesteśmy właścicielem takiej nieruchomości czy najemcą,
 • adres nieruchomości,
 • jakiego typu jest nieruchomość: house, bungalow, flat , maisonette itp.

 

Istotne jest też, abyśmy wiedzieli, na jakim rodzaju zabezpieczenia naszej nieruchomości nam zależy.

Zabezpieczenie nieruchomości dzieli się zazwyczaj na 2 główne kategorie, w których możemy zabezpieczyć:

 • Buildings Cover (konstrukcja i ściany budynku)- zabezpiecza to, co jest na stałe zamontowane lub przytwierdzone do budynku, czyli wszystko to, czego nie jest się w stanie wynieść (wanna, grzejniki, kaloryfery oraz szafki w kuchni). Building cover gwarantuje nam wypłatę odszkodowania na wypadek pożaru, podtopienia, powodzi, sztormu, wandalizmu, uszkodzenia spowodowanego przez samochód lub drzewo.
 • Contents (zawartość)- czyli wszystko, co wchodzi w skład naszego wyposażenia domu: sofy, komody, dywany, meble itp.

 

insurance-home-insurance-contents-contents-insurance-buildings-replace-guide-possessions

 

Dodatkowo możemy dodać do ubezpieczenia:

 • Buildings Accidental Damage – jest to dodatkowa ochrona zabezpieczająca budynek przed wypadkami spowodowanymi uszkodzeniem Twojej nieruchomości-budynku. np. gdy ktoś zniszczy poddasze stąpając w nieodpowiednim miejscu i w ten sposób uszkodzi sufit wpadając do środka pokoju.
 • Accidental Damages – to dodatkowa opcja dla tych, którzy chcą zabezpieczyć zawartość swojego domu od nagłych wypadków wynikających z naszej winy. Na przykład, gdy wylejemy czerwone wino na kremową sofę i dywan o wartości 1000 funtów. Ubezpieczenie to obejmuje rzeczy, które posiadamy i nie wynosimy ich z domu np. laptop, który używany jest w domu oraz w innym miejscu pracy, nie będzie chroniony, jeśli zostanie uszkodzony poza domem.
 • Unspecified Personal Belongings – to dodatkowe ubezpieczenie rzeczy, które są dla nas szczególnie wartościowe i można je „przenosić” np. drogi zegarek, biżuteria, kamera video – w przypadku gdy zostaną one uszkodzone lub zgubione poza domem. Do opcji „Unspecified Personal Belongings” nie wlicza się: pieniędzy, kart kredytowych, dokumentów, nart, nart wodnych, aparatów słuchowych, przyczep kempingowych, skuterów, rowerów i  zwierząt domowych, na które można wykupić osobne ubezpieczenia tzw. Specified Items (laptop, telefon, wózek inwalidzki itp.)
 • Specified Items – możemy dodać konkretne przedmioty lub urządzenia i ubezpieczyć je na kwotę od 1000 do 20.000 funtów.
Składka ubezpieczeniowa zaczyna się już od 11 funtów w zależnści od rodzaju zabezpieczenia jakie chcemy posiadać. Dobre ubezpieczenie z dodatkowymi opcjami, o których mowa była powyżej wynosi ok 18-22 funtów miesięcznie. Oczywiście na wysokość składki ma wpływ wiele czynników, które wyceniane są indywidualnie w zależności od potrzeb.

W kolejnej części poruszymy aspekty, które mają wpływ na wysokość składki ubezpieczenia.

 

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem swojego domu lub jego zawartości, koniecznie zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację i wycenę ubezpieczenia.

Jesteśmy działającym na rynku angielskim brokerem z wieloletnim doświadczeniem, cieszącym się bardzo konkurencyjnymi stawkami ubezpieczeń.

 

Zadzwoń już dziś.

ODDZIAŁ SOUTHAMPTON

Aby uzyskać niezbędne informacje wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami w oddziałach w Southampton lub Londynie. Dla naszych klientów jesteśmy dostępni niemal w każdym zakątku Anglii.

PROFIT TREE – BIURO w SOUTHAMPTON

Profit Tree Ltd
Suite 42,43&44, First Floor, Royal Mail House,
Terminus Terrace,
Southampton, SO14 3FD

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację:

Katarzyna Dudała 07756 944 650

Cezary Nowak 07863 819052

profittree-logo

Profit Tree Limited | Profit Tree Ltd FRN 575562 is Registered Introducer of directly authorised and regulated company Profit Tree Finance Ltd FRN 553266 / 1st Floor, 96-98 King Street, Hammersmith, London, W6 0QW / Company No. 07309754, www.profittree.co.uk, Tel. 02071833604, [email protected]

 

Dowiedz się więcej o Profit Tree Ltd 

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.