HOME / ABC SOUTHAMPTON / 303 SQUADRON TEAM / IKR Summer Championship w Lydd

IKR Summer Championship w Lydd

IKR Summer Championship w Lydd


IKR Summer Championship w Lydd

Najwyższa pora napisać kilka słów o dość dramatycznej 2 rundzie IKR Summer Championship w Lydd w której wziął udział nasz młody kierowca Maksymilian ”Mad Max” Solarski.

Bardzo chcieliśmy aby nasz zawodnik powtórzył wynik z rundy 1 gdzie zajął 5 miejsce. Zadanie to było bardzo trudne gdyż nie mogliśmy potrenować w sobotę i z marszu przystąpiliśmy do niedzielnych zawodów. Krótka 3 minutowa rozgrzewka a następnie kwalifikacje w których Maksymilian zajmuje dopiero 9 miejsce już pokazały że nie będzie łatwo osiągnąć poprzedni wynik.

W Heat 1 Mad Max zameldował się na 8 pozycji i taki sam wynik osiągnął w Heat 2 . Czasy nie były najgorsze biorąc pod uwagę że Maksymilian był jednym z 4 kierowców którzy zeszli poniżej 44s.

Do Finału poprawiliśmy troszkę set-up i zmieniliśmy taktykę. Start był trudny ale udało się nie stracić pozycji a już po 3 kółkach przeskoczyć Jack Badger #07 i zbliżyć się do kolejnego zawodnika gdy dwójka prowadzących zawodników wyeliminowała się nawzajem dając naszemu kierowcy w prezencie 5 miejsce.

 

Była to okazja do jeszcze lepszego wyniku niż w rundzie pierwszej gdyż dwójka zawodników przed Maksem ostatnią rundę dojechali za naszym kierowcą, co dawało apetyt na pierwsze podium.

Niestety na 7 kółku dochodzi do wypadku z udziałem naszego kierowcy nie z jego winy gdyż zostaje uderzony na prostej pomiędzy szykanami przez co obaj zawodnicy rozbijają się o bandę.

Wypadek spowodował czerwoną flagę i wyścig został przerwany, na tor wyjechała karetka pogotowia aby udzielić pierwszej pomocy. Na szczęście obaj kierowcy nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń, ale ich wyścig już dobiegł końca.

Gdyby udało się dojechać na pozycji 5 okazało by się, że Maks zdobył by swoje pierwsze podium gdyż pierwsza 3 zawodników zaliczyła dyskwalifikacje za odstępstwa od regulaminu(teraz wiemy gdzie podziało się 0.5s 😉

Aktualnie zawodnik Polish Automobile Club UK Maksymilian ”Mad Max” Solarski z 303 SQUADRON TEAM zajmuje dobre 4 miejsce po dwóch rundach LYDD IKR Summer Championship 2016.

 

Championship Standings of Honda Cadet Clubman

 

View on organisation.mylaps.com

Zapraszamy na film z wypadku który postanowiliśmy pokazać aby innym dało to trochę do myślenia , uczulą swoje pociechy na to że jak jest mało miejsca, to warto czasami odpuścić i być na mecie a nie w szpitalu….o czym przekonali się nawet najlepsi kierowcy F1 Hamilton i Rosberg wypadając w ostatnim wyścigu już na pierwszym okrążeniu niszcząc wyścig sobie nawzajem.

Dobra wiadomość jest taka że niespełna 6 dni po wypadku Mad Max powrócił za kierownicę swojego karta aby zdać egzamin na licencję wyścigową która pozwoli mu na starty w wyścigach wyższej rangi.

 

Zapraszamy do kibicowaniana naszych wyścigach.
Oczywiście na koniec składamy podziękowania naszym sponsorom którymi są:
– BW Garage Wojciech Biszczak
– BigFoot Recruitment
– BW Service Lukasz Biszczak
– Food Stop Delicatesen
– Speedy Driver Ltd. Jarosław Sidor
– Dan Tech Auto Electrician
– Gadget Repair specjalist
– Polish Product Ltd.

Partnerami medialnymi są:

– Moje Southampton
– TopMejt – Portal Polaków w UK
– Magazyn PL
– Anonse

Polub nas na Facebook’u

www.facebook.com/303-Squadron-Team-882253638477015
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.