HOME / PORADNIKI / INNE PORADY / HMRC SPRAWDZA IMIGRANTÓW

HMRC SPRAWDZA IMIGRANTÓW

HMRC SPRAWDZA IMIGRANTÓW

HMRC sprawdza imigrantów.

HMRC bierze pod lupę imigrantów pobierających zasiłki na dzieci. W urzędzie utworzono specjalny departament, który sprawdza czy dzieci, na które przyznano Child Benefit, mieszkają na terenie Wielkiej Brytanii. W przypadku niedostarczenia dokumentów potwierdzających pobyt dziecka w UK, HMRC przestaje wypłacać to świadczenie. 

 

Procedura wygląda w następujący sposób. Najpierw B&C Residency Group, ten specjalny departament HMRC, wysyła pierwszy list z żądaniem przesłania dokumentów, potwierdzających fakt zamieszkiwania dziecka w Wielkiej Brytanii.

Może to być:

  • zaświadczenie ze szkoły, college’u, przedszkola, że dziecko uczęszcza do danej placówki,
  • zaświadczenie z urzędu administracji lokalnej (w Irlandii Północnej – zaświadczenie z Education & Library Board), poświadczające, że dziecko uczone jest w domu,
  • list od lekarza,
  • zapisy potwierdzające szczepienia dziecka przez NHS,
  • list od pielęgniarki środowiskowej (Health Visitor), potwierdzający, że odwiedziła dziecko w ostatnich trzech miesiącach.

Wystarczy jeden dokument, ale musi być to oryginał, a nie kopia.

W przypadku niedopełnienia formalności w określonym terminie, świadczenie zostaje zatrzymane, a rodzic, który dotychczas otrzymał Child Benefit otrzymuje kolejny list, informujący o konieczności dostarczenia stosownego zaświadczenia w ciągu miesiąca. Jeśli dalej rodzic nie wywiąże się z obowiązków, utraci prawo do zasiłku.

Listy wysyłane przez B&C Residency Group świadczą dobitnie o tym, że HMRC sprawdza imigrantów, którzy nie mają jeszcze obywatelstwa brytyjskiego, a są tylko rezydentami UK. Mogą oni otrzymywać dodatek na dziecko – Child Benefit, ale tylko wtedy, jeśli dziecko mieszka z rodzicem w Wielkiej Brytanii. Wielu z naszych rodaków pobiera „Child Benefit” na swoje dzieci, które przebywają w Polsce. Według informacji z Revenue and Customs za wszelkie naruszenia związane z nadużyciami świadczeń będą wyciągane konsekwencje prawne.

HMRC SPRAWDZA IMIGRANTÓW

twoj-sukces-logo

 

więcej o Fundacja Lighthouse

Fundacja Lighthouse Charity. Naszą misją jest pomagać w integracji wszystkim osobom z Europy Wschodniej mieszkającym w Zjednoczonym Królestwie, dbając jednocześnie o zachowanie ich tożsamości narodowej i kulturowej. Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić - skontaktuj się z nami! Więcej informacji na www.euintegration.co.uk

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − seven =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.