HOME / Wiadomości / Duma Niemców – autostrady zostaną sprzedany prywatnej spółce!?

Duma Niemców – autostrady zostaną sprzedany prywatnej spółce!?

Duma Niemców autostrady


Duma Niemców – autostrady zostaną sprzedany prywatnej spółce!?

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble wystąpił z projektem częściowej sprzedaży niemieckich autostrad prywatej spółce. Przeciwko temu rozwiązaniu protestuje minister gospodarki Sigmar Gabriel. Mimo protestów rząd na początku grudnia ma omówić tę sprawę.

 

Gabriel argumentuje, że prywatyzacja oznaczałaby konieczność zmian w niemieckiej konstytucji i stawia weto. Przeciwko jest też federalny minister infrastruktury Alexander Dobrindt. Jednak „Der Spiegel” pisze, że rząd przygotował już projekt zmiany art. 90 ustawy zasadniczej. Zmiany mają umożliwić w przyszłości centralne zarządzanie autostradami, a nie jak dotychczas wspólnie z krajami związkowymi.

Frankfurcki konstytucjonalista Georg Hermes nazwał plany Berlina „pełzającą prywatyzacją” sieci dróg krajowych w Niemczech.

Większość Niemców jest przeciwna planom ministra finansów Niemiec Wolfganga Schaeublego odnośnie prywatyzacji sieci autostrad – wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut Infratest dimap dla telewizji publicznej ARD.

Przeciwko prywatyzacji opowiedziało się w badaniach 74 proc. respondentów. Na największy sprzeciw pomysł ten natrafia u wyborców populistycznej Alternatywy dla Niemiec (89 proc.), Lewicy (86 proc.) i Zielonych (80 proc.). Najmniejszy opór widoczny jest wśród elektoratu liberalnej FDP (58 proc.) – informuje serwis „Deutsche Welle”.

Tylko co piąty pytany (21 proc.) poparł pomysł utworzenia spółki infrastrukturalnej, która miałaby budować i zarządzać niemieckimi autostradami.

Niemieckie media także są krytycznie nastawione do pomysłu ministra finansów i piszą, że to „prezent o miliardowej wartości” dla banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Dla użytkowników, to niestety koszty w postaci myta.

 

 informacje24.co.uk

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Porady zawodowe i edukacyjne dla mlodziezy

Porady zawodowe i edukacyjne dla młodzieży

Wspieram również młodzież 14+ (czyli przyszłych dorosłych), która podobnie jak dorośli, może mieć problem z wyborem dalszej drogi rozwoju oraz kariery. W końcu poza tym, że specjalizuję się w edukacji dorosłych, jestem też pedagogiem, nauczycielem angielskiego, prowadzę doradztwo zawodowe i edukacyjne oraz pracuję z dorosłymi i młodzieżą na collegu. Mogę więc pomóc nie tylko Tobie, ale także Twojemu nastoletniemu dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.