HOME / PORADNIKI / DOM I MIESZKANIE / Co to jest Council Tax?

Co to jest Council Tax?

Co to jest Council Tax

Co to jest Council Tax?

Podatek od nieruchomości (Council Tax) jest pobierany przez władze lokalne. Wpływy z tego podatku przeznaczane są na pokrycie kosztów lokalnych usług, tj. utrzymywanie porządku publicznego lub wywóz śmieci.

Jest to podatek nakładany na nieruchomość, na przykład mieszkanie lub dom. Obejmuje wszystkie nieruchomości bez względu na posiadany do nich tytuł prawny (pełna własność lub wynajem). Niektórzy są zwolnieni z obowiązku zapłaty tego podatku, a pewne osoby mogą uzyskać ulgi z tego tytułu.

Zobowiązani do Zaplaty

Dla każdej nieruchomości należy obliczany jest jeden podatek, bez względu na to, czy jest to dom, mieszkanie czy pokój. Zazwyczaj osobą zobowiązaną do jego zapłaty jest osoba zamieszkująca tę nieruchomość.

Ulgi podatkowe mogą być przyznane w wyjątkowych okolicznościach, na przykład dla osób samotnych.

Więcej informacji na temat ulg i zwolnień od podatku znajduje się w piśmie dołączonym do rachunku lub można je uzyskać pod numerem telefonu 023 8083 2349.

Jak płacić?

Podatek można płacić w ratach zgodnie z informacjami zamieszczonymi na rachunku. Dostępne metody płatności obejmują: zlecenie stałe, płatność kartą kredytową lub debetową, płatność z wykorzystaniem bankowości elektronicznej lub poczty. Szczegóły dotyczące płatności zamieszczone są na rachunku.

W przypadku gdy zwlekasz z zapłatą podatku, rada miasta podejmie odpowiednie działania w celu wyegzekwowania należnej kwoty. Jeśli nie zapłacisz podatku od nieruchomości, rada wystosuje do Ciebie wezwanie do zapłaty. Sąd wyda nakaz pociągnięcia Cię do odpowiedzialności (Liability Order), co oznacza, że kwotę podatku będzie można potrącić od Twojej wypłaty lub otrzymywanego zasiłku. Może Cię również odwiedzić komornik.

Gdy wprowadzasz lub wyprowadzasz się z domu, musisz o tym poinformować radę, która naliczy podatek w odpowiedniej wysokości.

Dane kontaktowe:

Numer telefonu: 023 8083 2349

Adres:
Local Taxation Services,
Civic Centre,
Southampton,
SO14 7LD

Email: [email protected]
Fax: 023 8083 2144

Dotacje do podatku od nieruchomości

Jeśli spełniasz warunki dla uzyskania pomocy w celu zapłaty podatku od nieruchomości, skontaktuj się z Benefit Services:

Numer telefonu: 023 8083 2031

Adres:
Benefit Services,
Southampton PO Box 954,
SO14 2YH

www.southampton.gov.uk/contact-us

Więcej informacji:

www.southampton.gov.uk/council-tax/

 

Co to jest Council Tax?

więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − seven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.