HOME / PORADNIKI / NAUKA I EDUKACJA / Bookstart – darmowe książeczki dla dzieci

Bookstart – darmowe książeczki dla dzieci

Bookstart – darmowe książeczki dla dzieci


Bookstart – darmowe książeczki dla dzieci

O tej wspaniałej akcji wie stosunkowo niewiele osób, choć reklamowana jest szeroko w mediach, poradniach zdrowia, bibliotekach i księgarniach. Mowa tu oczywiście o programie Bookstart– darmowych pakietach książeczek dla dzieci do 5 roku życia.

imagesBookstart, to program narodowy, który ma na celu zapewnienie swobodnego dostępu do książek dla każdego dziecka w Wielkiej Brytanii, ma inspirować, pobudzać i zachęcać do czytania. Jego celem  jest promowanie miłości do książek na całe życie.

Program  uzupełnia kluczowe aspekty zdrowia dzieci przez stymulowanie i rozwój naturalnej ciekawości dziecka, a także rozwoju, kulturalnego, społecznego i emocjonalnego.

Bookstart obejmuje również dzieciaki rodzin obcojęzycznych, w tym także, tak licznej na Wyspach, polskiej emigracji. W trosce o dobro wszystkich maluchów, dostępne są również książeczki dwu językowe. Ma to ogromne znaczenie dla promowania ojczystego języka, jak również dla nauki języka angielskiego.

Darmowe książki

Bookstart for babies – to pierwszy zestaw, przeznaczony dla niemowląt w wieku 0-12 miesięcy. Zestaw składa się z: dwóch kolorowych książeczek, laminowanej strony z rymowankami, ulotkę informacyjną, oraz porady jak czytać by zainteresować dziecko, lista książek dla niemowląt oraz zaproszenie do zapisania się do biblioteki.

Bookstart Plus – drugi z zestawów, przeznaczony dla dzieci w wieku 12-24 miesiące.
Zawiera dwie edukacyjne książeczki, kredki świecowe, notatnik, lista książek dla starszaków oraz zaproszenie do biblioteki.

My Bookstart Treasure Chest – trzeci zestaw przygotowany jest dla dzieci w wieku 24-36 miesięcy. Zawiera książeczki, ukryte przegrodki na ksiazeczki i male zabawki, kredki świecowe, malowankę oraz blok rysunkowy.

W trosce o dobro wszystkich dzieci, zadbano również o potrzeby dzieci niepełnosprawnych  –  niewidomych i niedowidzących, oraz głuchych i niedosłyszących. Dostępne są pakiety, przeznaczone właśnie dla nich, a materiały zawarte w paczkach, są tak dobrane, aby maksymalnie pomagały w rozwinięciu dziecięcej ciekawości i chęci poznawania świata.

Booktouch  –  dla dzieci niewidomych – dostępny jest bezpłatnie dla rodziców (opiekunów) dzieci niewidomych do 4 lat włącznie. 
Opakowanie zawiera specjalne ksiazki „touch and feel”, oraz pisane w języku Braille’a, książeczkę z poradami na temat książek dla osób niewidomych,  bawełnianą torbę.

Bookshine  –  dla dzieci niesłyszących – dostępny jest bezpłatnie dla rodziców (opiekunów) dzieci niesłyszących do 4 lat włącznie. 
Opakowanie zawiera specjalne książki, mające na celu stymulowanie zmysłów dzieci, matę rhyme book, książeczkę porad na temat książek dla dzieci niesłyszących, bawełnianą torbę.

O zestawy z serii Bookstart rodzice oraz opiekunowie mogą zapytać Health Visitora lub w lokalnej bibliotece. Mogą również zamówić je pod numerem telefonu 020 8516 2995.

Biblioteka i Rhymetimes (Czas na rymowanki) Bookstart – darmowe książeczki dla dzieci

Program Bookstart to także, czas na Rhymetimes czyli zajęcia mające na celu zachęcenie rodziców do śpiewania oraz recytowania wierszyków, rymowanek swoim dzieciom. Orgazniowazne są przez biblioteki, palygroup’y oraz day nursery’ies.

Wiele ciekawych materiałów związanych z tym programem znajdziecie na stronie  Bookstart – www.bookstart.org.uk

———–
Dzieciak.co.uk
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.