HOME / ABC SOUTHAMPTON / 303 SQUADRON TEAM / AutoSolo najłatwiejszy sposób na doskonalenie techniki jazdy.

AutoSolo najłatwiejszy sposób na doskonalenie techniki jazdy.

Autosolo Southampton Team Polonia Polacy UK 4


Autosolo Southampton 

Autosolo Southampton. W niedzielę 20 marca odbyło się FDMC March Solo 2016 rozgrywane na terenie Army Barracks w miejscowości Bordon. Na starcie stanęli oczywiście kierowcy z Polish Automobile Club UK oraz podlegającego pod klub 303 SQUADRON Team i nie tylko.

AutoSolo jest najbardziej przyjazną formą spróbowania swoich sił oraz możliwości swojego auta. Są to zawody rozgrywane na dużych placach, przeważnie są to tereny wojskowe lub stare lotniska których oczywiście nie brakuje w UK.

Zawody składają się zazwyczaj z 4 prób sportowych przejeżdżanych po 3 razy każda z czego do wyników zaliczane są najlepsze 2 wyniki. Zawodnicy są dzieleni na trzy grupy z których 1 jeździ, 2 marchall-uje, 3 przygotowuje do startu. Po czym następuje zmiana i 1 marchall-uje, 3 jeździ ,2 przygotowuje się do startu, i tak dalej. Każda grupa przejeżdża każdą próbę 3 razy , raz za razem co daje możliwość na bieżąco analizowania i poprawiania swoich błędów.

Jest to bardzo dobry sposób na doskonalenie techniki jazdy w bardzo bezpiecznych warunkach które panują podczas trwania imprezy.
Koszt uczestnictwa waha się między £25-35 co jest kolejnym plusem. W zawodach tych możemy wystartować każdym autem posiadającym ważny MOT, ubezpieczenie oraz TAX. Niepotrzebne jest żadne dodatkowe wyposażenie sportowe. Fajne jest też to że w zawodach może wystartować jednym autem aż 3 zawodników. Autosolo Southampton

 

 

Na starcie w Bordon pojawiło się aż 58 kierowców w tym 6 z polskimi nazwiskami.
303 SQUADRON Team reprezentował Robert Solarski, który startował na Subaru Justy 4wd 1.3 Turbo w klasie ”C”.

Nasz kierowca całkiem dobrze sobie radził w tej klasie, będąc w czołówce pomimo problemów z oponami oraz silnikiem który ciągle dymił i tracił coraz więcej mocy. Na szczęście udało się dojechać na 2 miejscu w kasie ”C” i 15 w klasyfikacji generalnej. Było to jedyne podium zdobyte podczas tych zawodów po przez polskiego zawodnika..

 

Konrad Curyś jadący Clio Sport 2.0 został przeniesiony do klasy wyżej z powodu opon jakie miał założone w swoim aucie. Opony znajdowały się na liscie MSA opon dopuszczonych do sportu a tym samym wykluczone z imprez amatorskich takich jak autosolo. Dla tego Konrad musiał walczyć z bardzo szybkimi zawodnikami z klasy ”F” startującymi kit-carami co nie było zbyt łatwe. Na koniec zawodów dzieliło Konrada od podium zaledwie 2s. biorąc pod uwagę, że urwana poduszka od skrzyni biegów dodatkowo utrudniła to zadanie, był to bardzo dobry występ tego zawodnika. Na pocieszenie pozostał najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w klasyfikacji generalnej Bordon Autosolo zajmując 9 miejsce i 4 w klasie ”F”.

Kolejni zawodnicy z polskimi korzeniami byli Piotr Kozimor oraz Maciej Knapiński startujący wspólnie na Mazdzie MX-5 którzy testowali swój nowy nabytek podczas Autosolo. Niestety tym razem nie udało się tej dwójce stanąć na podium , zapewne dokonają tego jak oswoją się z swoją Mazdą.
Piotr zajął 7 pozycje w klasie”E” i 17 w klasyfikacji generalnej natomiast Maciej zajął 8 w klasie”E” i 19 w klasyfikacji generalnej .

 

Ostatnia dwójka polskich zawodników to bracia Robert i Adam Pietrzyńscy którzy startowali Toyotą Yaris 1.5 w klasie ”C” zajmując 5 miejsce w klasie i 28 w generalce przez Adama i 6 miejsce dla Roberta w klasie”C” i 39 w generalce.

Gratulujemy naszym rodakom dobrych wyników i już dziś zapraszamy na kolejną taką imprezę, która odbędzie się w Barton Stacey Training Area SO21 3NF już 8 maja.

 

 

Oczywiście więcej szczegółów podamy na naszym facebook-owym profilu Polish Automobile Club UK, gdy ruszą zapisy.
Zapraszamy do wspólnej zabawy 😉

Polub nas na Facebook’u

www.facebook.com/303-Squadron-Team-882253638477015
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve + 20 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.