HOME / Wiadomości / UK / Asda: Ponad 800 etatów zagrożonych redukcją

Asda: Ponad 800 etatów zagrożonych redukcją

Asda Ponad 800 etatów zagrożonych redukcją


Ponad 800 miejsc pracy w sieci supermarketów Asda jest zagrożonych redukcją. Powodem jest szukanie oszczędności, które pomogą zlikwidować lukę cenową w stosunku do konkurencji.

Ponad 800 pracowników w przyszłym roku będzie musiało liczyć się z obniżeniem wynagrodzenia lub likwidacją etatów. Zmiany mają dotyczyć tzw. liderów sekcji. Pozostali pracownicy w około 600 marketach będą mieli zmniejszoną liczbę godzin, którą spędzają na układaniu  towarów i porządkowaniu półek. Dzięki oszczędnościom Asa chce zmniejszyć różnicę cenową w stosunku do swoich największych konkurentów – supermarketów Aldi i Lidl.

– Musimy stale udoskonalać nasz model operacyjny (…) bycie najtańszym z wielkiej czwórki nie jest już opłacalnym modelem biznesowym. Musimy obniżyć koszty operacyjne w celu zlikwidowania luki cenowej – brzmi fragment listu wysłanego przez zarząd Asdy do supermarketów na terenie całej Wielkiej Brytanii. W dokumencie poinformowano również, że połowa z pośród 153 mniejszych oddziałów przynosi straty, jednak firma informuje, że redukcja etatów będzie ostatecznym rozwiązaniem, póki co firma będzie próbowała rozwiązać problem w inny sposób – informuje The Guardian.

Obecnie Rozpoczął się proces konsultacji. Jeśli plan zostanie przyjęty, to 2018 roku liderzy sekcji, stracą wyższą stawkę godzinową.

Redukcję kosztów rozpoczęły również markety Tesco i Sainsbury’s.

www.goniec.com
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

Zapraszamy na mocny wieczór komediowy, podczas którego Wojtek Pięta i Damian Skóra przedstawią swoje najlepsze programy, których nie ma w internecie. Ten wieczór przejdzie do historii łamiąc wszelkie tabu i dając dwie godziny ciągłego śmiechu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 17 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.