HOME / Wiadomości / UK / Asda: Ponad 800 etatów zagrożonych redukcją

Asda: Ponad 800 etatów zagrożonych redukcją

Asda Ponad 800 etatów zagrożonych redukcją


Ponad 800 miejsc pracy w sieci supermarketów Asda jest zagrożonych redukcją. Powodem jest szukanie oszczędności, które pomogą zlikwidować lukę cenową w stosunku do konkurencji.

Ponad 800 pracowników w przyszłym roku będzie musiało liczyć się z obniżeniem wynagrodzenia lub likwidacją etatów. Zmiany mają dotyczyć tzw. liderów sekcji. Pozostali pracownicy w około 600 marketach będą mieli zmniejszoną liczbę godzin, którą spędzają na układaniu  towarów i porządkowaniu półek. Dzięki oszczędnościom Asa chce zmniejszyć różnicę cenową w stosunku do swoich największych konkurentów – supermarketów Aldi i Lidl.

– Musimy stale udoskonalać nasz model operacyjny (…) bycie najtańszym z wielkiej czwórki nie jest już opłacalnym modelem biznesowym. Musimy obniżyć koszty operacyjne w celu zlikwidowania luki cenowej – brzmi fragment listu wysłanego przez zarząd Asdy do supermarketów na terenie całej Wielkiej Brytanii. W dokumencie poinformowano również, że połowa z pośród 153 mniejszych oddziałów przynosi straty, jednak firma informuje, że redukcja etatów będzie ostatecznym rozwiązaniem, póki co firma będzie próbowała rozwiązać problem w inny sposób – informuje The Guardian.

Obecnie Rozpoczął się proces konsultacji. Jeśli plan zostanie przyjęty, to 2018 roku liderzy sekcji, stracą wyższą stawkę godzinową.

Redukcję kosztów rozpoczęły również markety Tesco i Sainsbury’s.

www.goniec.com
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Z wędką do szkoły, czyli o wędkarskiej edukacji w polskich szkołach

Z wędką do szkoły, czyli o wędkarskiej edukacji w polskich szkołach.

Wydawać by się mogło, że ostatnim miejscem gdzie możemy wybrać się na ryby jest szkoła. Okazuje się jednak ze dzięki autorskiemu projektowi „Building Bridges”, prowadzonemu od kilku lat przez Radosława Papiewskiego, uczniowie z kilkunastu polskich szkół w UK będą miały szanse dowiedzieć się i zasmakować wędkarstwa bez opuszczania budynku szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × three =