HOME / Wiadomości / UK / Asda: Ponad 800 etatów zagrożonych redukcją

Asda: Ponad 800 etatów zagrożonych redukcją

Asda Ponad 800 etatów zagrożonych redukcją


Ponad 800 miejsc pracy w sieci supermarketów Asda jest zagrożonych redukcją. Powodem jest szukanie oszczędności, które pomogą zlikwidować lukę cenową w stosunku do konkurencji.

Ponad 800 pracowników w przyszłym roku będzie musiało liczyć się z obniżeniem wynagrodzenia lub likwidacją etatów. Zmiany mają dotyczyć tzw. liderów sekcji. Pozostali pracownicy w około 600 marketach będą mieli zmniejszoną liczbę godzin, którą spędzają na układaniu  towarów i porządkowaniu półek. Dzięki oszczędnościom Asa chce zmniejszyć różnicę cenową w stosunku do swoich największych konkurentów – supermarketów Aldi i Lidl.

– Musimy stale udoskonalać nasz model operacyjny (…) bycie najtańszym z wielkiej czwórki nie jest już opłacalnym modelem biznesowym. Musimy obniżyć koszty operacyjne w celu zlikwidowania luki cenowej – brzmi fragment listu wysłanego przez zarząd Asdy do supermarketów na terenie całej Wielkiej Brytanii. W dokumencie poinformowano również, że połowa z pośród 153 mniejszych oddziałów przynosi straty, jednak firma informuje, że redukcja etatów będzie ostatecznym rozwiązaniem, póki co firma będzie próbowała rozwiązać problem w inny sposób – informuje The Guardian.

Obecnie Rozpoczął się proces konsultacji. Jeśli plan zostanie przyjęty, to 2018 roku liderzy sekcji, stracą wyższą stawkę godzinową.

Redukcję kosztów rozpoczęły również markety Tesco i Sainsbury’s.

www.goniec.com
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Happysad po raz trzeci w Southampton

Happysad po raz trzeci w Southampton!

My do Was chętnie wracamy, bo nas chętnie zapraszacie. Dzięki agencji Polmus będziemy mieli okazję spotkać się raz jeszcze. Nas to niezmiernie cieszy, bo po pierwsze: The 1865 jest bardzo dobrym klubem, niby dużym, ale jednak z kameralnym klimatem, z sensownymi rozwiązaniami logistycznymi i dobrą akustyką; po drugie: lubimy klimat tego miasta, port, ruiny historycznych budowli, niską zabudowę, no i po trzecie: lubimy grać koncerty przełamujące polski schemat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four + seventeen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.