HOME / ABC SOUTHAMPTON / Dlaczego nie powinniśmy pić alkoholu w miejscach pulicznych?

Dlaczego nie powinniśmy pić alkoholu w miejscach pulicznych?

Dlaczego nie powinniśmy pić alkoholu w miejscach pulicznych


Dlaczego nie powinniśmy pić alkoholu w miejscach pulicznych?

Upłynęło już prawie 10 lat, odkąd zacząłem pracować w EU Welcome. W ciągu tych 10 lat wiele się zmieniło, a polscy oraz inni europejscy emigranci stali się integralną częścią Southampton. Jest tylko jedna rzecz, o której wciąż słyszę od Southampton City Council, policji, a nawet mieszkańców… tą rzeczą jest picie alkoholu w miejscach publicznych.

Wciąż powtarzam wszystkim, że ludzie wielu narodowości piją alkohol na ulicach. Mówię im, że jeśli widzą puste puszki po Tyskim w parku, to nie znaczy to automatycznie, że zostawili je Polacy. To tak samo jakby puszki po Budweiserze zostawiali tylko Amerykanie, a Carlsberg w parku był pity tylko przez Duńczykow! Jakoś jednak nie słyszymy skarg na picie alkoholu w miejscach publicznych przez inne narodowości.

Faktem jednak pozostaje, że niektórzy Polacy piją alkohol w miejscach publicznych i to ich poczynania budują złą opinię całej polskiej społeczności.

Więc co możemy z tym zrobić?

Po pierwsze, ci, którzy piją na ulicach i w parkach, powinni wiedzieć, że jest to nielegalne, policja ma prawo wylać pity alkohol i nałożyć na spożywających grzywnę.

Dla tych, którzy nadal chcą pić w miejscach publicznych pomimo zakazów i ponosić związane z tym konsekwencje, proponuje nastepujące rozwiązanie:

  1. Zabierzcie swoje puste butelki i puszki do domu i wyrzućcie je do kosza,
  2. Jeśli w rezultacie wypitego alkoholu musicie skorzystać z toalety, nie róbcie tego w miejscach publicznych lub przed czyimś domem!!!
  3. Jeśli pijecie w towarzystwie znajomych, pamiętajcie, że przechodzący obok ludzie mogą się czuć zagrozeni obecnością mężczyzn (bo to głównie o mężczyznach mowa) pijących alkohol, żartujących i śmiejących się głośno w obcym jezyku. Proszę, miejcie na uwadze innych.

 

Oczywiście, 99% polskich emigrantów nie pije alkoholu w miejscach publicznych, ale może znacie kogoś, kto to robi. W takim przypadku, proszę przekażcie im, że to zachowanie odbija się negatywnie na postrzeganiu całej polskiej społeczności.

EU Welcome jest organizacją w pełni oddaną integracji w Southampton i chciałbym by tolerancyjni mieszkańcy naszego miasta patrzyli obiektywnie na wszystkich emigrantów.

Razem możemy osiągnąć ten cel!

 

Jeśli chcesz się podzielić swoją opinią na ten temat lub masz pomysł na rozwiązanie tej sytuacji, proszę skontaktuj się ze mną pod adresem mailowym:

[email protected] lub z redakcją serwisu pod adresem [email protected]

 

http://www.euwelcome.org.uk/
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

Zapraszamy na mocny wieczór komediowy, podczas którego Wojtek Pięta i Damian Skóra przedstawią swoje najlepsze programy, których nie ma w internecie. Ten wieczór przejdzie do historii łamiąc wszelkie tabu i dając dwie godziny ciągłego śmiechu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + seven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.