HOME / ABC SOUTHAMPTON / Pijesz alkohol w miejscu publicznym? – zero tolerancji

Pijesz alkohol w miejscu publicznym? – zero tolerancji

Alkohol w miejscu publicznym


Alkohol w miejscu publicznym.

W ZWIĄZKU Z DUŻĄ LICZBĄ ZGŁOSZEŃ O ANTYSPOŁECZNYM ZACHOWANIU POLICJA NIE BĘDZIE TOLEROWAĆ PICIA ALKOHOLU W MIEJSCACH PUBLICZNYCH.

Kalendarzowa wiosna trwa. Liczne grupy osób coraz częściej można spotkać w parkach, na osiedlach i na boiskach szkolnych. W tych samych miejscach pojawiają się czujne służby mundurowe, wypatrując osób, które można ukarać mandatem za picie w miejscu publicznym.

Jak wiadomo, Wielka Brytania to kraj, w którym bardzo dużą uwagę zwraca się na problemy związane z alkoholem. Wiek osób, które mogą zakupić legalnie alkohol w sklepach, pubach czy supermarketach znacznie różni się od tego, do którego byliśmy przyzyczajeni w Polsce.

Gdzie poza domem nie wolno spożywać alkoholu, czym jest w myśl obowiązujących przepisów miejsce publiczne i na jakiej podstawie prawnej opierają się mandaty, które policja wystawia miłośnikom picia pod chmurką?

Służby mundurowe w UK są uprawnione do karania zwolenników wypoczynku na świeżym powietrzu za spożywanie alkoholu.

Według artykułu prawnego The Criminal Justice Act 2001 – picie alkoholu w miejscach publicznych (po tym jak policjant albo PCSO poinformował i zakazał tego procederu) w Southampton jest łamaniem prawa i będzie karane.

Pijesz w miejscu publicznym? – zero tolerancji!

Jeśli policjant lub PCSO widzi, że spożywasz, spożywałeś albo będziesz spożywać alkohol w miejscu publicznym – funcjonariusze mają prawo zakazać spożywania, skonfiskować i wylać alkohol.

Odmowa wykonania nakazu grozi aresztowaniem i karą grzywny do 500 funtów.

Z całą pewnością opłaca się znać obowiązujące prawo. Może nas to uchronić od przykrych konsekwencji w wielu sytuacjach. Dzięki temu nie tylko będziemy wiedzieć, kiedy nic nam nie grozi ze strony sił porządkowych, ale też nikt nie wykorzysta naszej nieznajomości przepisów.

Alkohol w miejscu publicznym.
więcej o Fundacja Lighthouse

Fundacja Lighthouse Charity. Naszą misją jest pomagać w integracji wszystkim osobom z Europy Wschodniej mieszkającym w Zjednoczonym Królestwie, dbając jednocześnie o zachowanie ich tożsamości narodowej i kulturowej. Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić - skontaktuj się z nami! Więcej informacji na www.euintegration.co.uk

Sprawdź

Skrzynki pocztowe w Southampton

Skrzynki Pocztowe w Southampton

Jeśli chcesz coś znaleźć w Southampton to jest odpowiednie miejsce. Wyszukaj skrzynkę pocztową lub szkołę w rejonie, który Cię interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 10 =