HOME / ABC SOUTHAMPTON / Pijesz alkohol w miejscu publicznym? – zero tolerancji

Pijesz alkohol w miejscu publicznym? – zero tolerancji

Alkohol w miejscu publicznym


Alkohol w miejscu publicznym.

W ZWIĄZKU Z DUŻĄ LICZBĄ ZGŁOSZEŃ O ANTYSPOŁECZNYM ZACHOWANIU POLICJA NIE BĘDZIE TOLEROWAĆ PICIA ALKOHOLU W MIEJSCACH PUBLICZNYCH.

Kalendarzowa wiosna trwa. Liczne grupy osób coraz częściej można spotkać w parkach, na osiedlach i na boiskach szkolnych. W tych samych miejscach pojawiają się czujne służby mundurowe, wypatrując osób, które można ukarać mandatem za picie w miejscu publicznym.

Jak wiadomo, Wielka Brytania to kraj, w którym bardzo dużą uwagę zwraca się na problemy związane z alkoholem. Wiek osób, które mogą zakupić legalnie alkohol w sklepach, pubach czy supermarketach znacznie różni się od tego, do którego byliśmy przyzyczajeni w Polsce.

Gdzie poza domem nie wolno spożywać alkoholu, czym jest w myśl obowiązujących przepisów miejsce publiczne i na jakiej podstawie prawnej opierają się mandaty, które policja wystawia miłośnikom picia pod chmurką?

Służby mundurowe w UK są uprawnione do karania zwolenników wypoczynku na świeżym powietrzu za spożywanie alkoholu.

Według artykułu prawnego The Criminal Justice Act 2001 – picie alkoholu w miejscach publicznych (po tym jak policjant albo PCSO poinformował i zakazał tego procederu) w Southampton jest łamaniem prawa i będzie karane.

Pijesz w miejscu publicznym? – zero tolerancji!

Jeśli policjant lub PCSO widzi, że spożywasz, spożywałeś albo będziesz spożywać alkohol w miejscu publicznym – funcjonariusze mają prawo zakazać spożywania, skonfiskować i wylać alkohol.

Odmowa wykonania nakazu grozi aresztowaniem i karą grzywny do 500 funtów.

Z całą pewnością opłaca się znać obowiązujące prawo. Może nas to uchronić od przykrych konsekwencji w wielu sytuacjach. Dzięki temu nie tylko będziemy wiedzieć, kiedy nic nam nie grozi ze strony sił porządkowych, ale też nikt nie wykorzysta naszej nieznajomości przepisów.

Alkohol w miejscu publicznym.
więcej o Fundacja Lighthouse

Fundacja Lighthouse Charity. Naszą misją jest pomagać w integracji wszystkim osobom z Europy Wschodniej mieszkającym w Zjednoczonym Królestwie, dbając jednocześnie o zachowanie ich tożsamości narodowej i kulturowej. Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić - skontaktuj się z nami! Więcej informacji na www.euintegration.co.uk

Sprawdź

Sprowadzenie do Polski zwłok lub prochów

Sprowadzenie do Polski zwłok lub prochów

W celu sprowadzenia z zagranicy zwłok lub prochów wymagane jest pozwolenie, które wydaje starosta lub prezydent miasta właściwy ze względu na planowane miejsce pochówku zwłok lub prochów oraz zaświadczenie na sprowadzenie zwłok lub prochów (szczątków) do kraju wydane przez konsula.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 − 2 =