HOME / ABC SOUTHAMPTON / 303 SQUADRON TEAM / Ekipa 303 SQUADRON Team z Southampton na podium!

Ekipa 303 SQUADRON Team z Southampton na podium!

Ekipa 303 SQUADRON Team z Southampton na podium!


303 SQUADRON Team Southampton.

W tą niedzielę odbyła się pierwsza runda Little Hornets Racing Academy na torze w Matchams mieszczącym się pomiędzy Ringwood a Bournemouth w Hampshire.
Na starcie pojawiła się oczywiście nasza ekipa 303 Squadron Team, którą reprezentował Maksymilian Solarski jeszcze samotnie, ale niebawem się to zmieni, gdyż dziś odwiedził nasz team kolejny 8 latek. Colin Ważny dołączy do 303 Squadron Team gdzie będzie szlifował swój talent.

 

Wracając do wyścigu…
Dzień przywitał nas przepięknym słoneczkiem, które ostatnio zbytnio nas nie rozpieszczało. Zmagania rozpoczęły się od praktyk 2x po 10 min, które pozwoliły na rozjeżdżenie się przed zawodami które składały się z Heat 1,2,3 oraz Finału.

Heat 1 .
Maks startował z 3 pozycji i już na drugim okrążeniu wskoczył na drugą pozycję, którą utrzymywał do momentu w którym popełnił błąd wypadł na pułapkę żwirową wykręcając niezłego spina. Automatycznie stracił 3 pozycje i natychmiast rozpoczął pogoń odrabiając dwie pozycje zameldował się na mecie na 3 miejscu.

Heat 2.
Dla Maksa tym razem start rozpoczął się z pozycji nr 5. Ten wyścig przebiegł bez większych dramatów, awans o jedną pozycję już na drugim okrążeniu dał 4 miejsce na mecie.

Heat 3.
Start z pierwszego miejsca i chęć dowiezienia go do mety była ogromna, niestety start konkurentów był troszkę szybszy i na pierwszym kółku Maks traci 2 pozycje, którą utrzymuje do mety zajmując 3 pozycję.

Finał.
Suma punktów z Heat 1,2,3 dała Maksowi 4 pozycję startową która była dobrym miejscem do ataku na podium.
Atak przeprowadzony już na pierwszym okrążeniu dał pozycję lidera Maksowi którą utrzymywał z bezpieczną przewagą przez 3/4 wyścigu. Gdy wysokie tępo jakie Maks narzucił spowodowało że dogonił ogon stawki i zaczął przymierzać się do dublowania zawodnik przed nim popełnił błąd i zainicjował małą kraksę w której brała udział cała czołówka z Maksem na czele. Pech chciał że Maks utknął na bandzie gdy reszta pojechała dalej. Przez to zamieszanie Maks spadł na 3 pozycję którą przywiózł do mety.

 
Zamieszanie w finale było tak duże że wyniki zostały zakłamane. Podczas prezentacji ogłoszono że Maks zajął 5 miejsce. Oczywiście zaraz po ceremonii wręczenia pucharów nasz team złożył protest, który po analizie video został rozpatrzony pozytywnie i 3 miejsce wróciło do naszego kierowcy Maksymiliana Solarskiego. Puchar za 3 miejsce w pierwszej rundzie LHRA odbierze Maks podczas kolejnej rundy.

GRATULACJE MAKS!!!!

 

Polish Automobile Klub Southampton 1

Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie którymi są:
– HGV Driver Recruitment
– BW Garage
– Gadget repair service
– BW Service
– Speedy Driver Ltd.
– FoodStop Delicatessen
– Polish Product Ltd.
– Dan Tech
– Anonse
– TopMejt – Portal Polaków w UK

DZIĘKUJEMY!!!! Naszym sponsorom oraz Tomaszowi Dembskiemu za pomoc w dzisiejszych zawodach.
Kontakt: [email protected]

Polub nas na Facebook’u

www.facebook.com/303-Squadron-Team-882253638477015
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Kobiety Mafii 2 w kinach w Southampton 2019

Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven + 11 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.