HOME / Wiadomości / UK / 2000 pracowników Sainsbury’s straci zatrudnienie

2000 pracowników Sainsbury’s straci zatrudnienie

2000 pracowników Sainsbury’s straci zatrudnienie


2000 pracowników Sainsbury’s straci zatrudnienie.

Druga największa sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii planuje zredukować około 2 tys. etatów. Powodem jest szukanie oszczędności.

Wypowiedzenie mają dostać głównie pracownicy działu kadr, płac. Firma szacuje, że dzięki cięciom etatów uda się zaoszczędzić setki tysięcy funtów, które zostaną przeznaczone na wprowadzenie bardziej konkurencyjnych cen.

Firma FTSE 100, do której należy Sainsbury’s chce zlikwidować w sklepach wszystkie stanowiska z kadrowo-płacowo, czego efektem będzie pozbawienie pracy około 1400 osób. Pozostałe 600 etatów ma zostać zlikwidowanych w wyniku restrukturyzacji, w ramach której FTSE 100 chce połączyć działy HR w Sainsbury’s, Sainsbury’s Bank i Argosa, które należą do firmy.

Obecnie Sainsbury’s zatrudnia w Wielkiej Brytanii niemal 200 tys. pracowników. Plan wprowadzony przez sieć supermarketów zakłada zaoszczędzenie w sumie w ciągu trzech lat około 500 milionów funtów, które zostaną przeznaczone głównie na „wojnę cenowa” z największymi konkurentami sieci – informuje News Sky.

 

źródło: goniec.com

photo: shutterstock
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Polscy Lekarze w Southampton

Nagła POMOC Zdrowotna w Southampton

W tym miejscu znajdziesz adresy polskich lekarzy i stomatologów przyjmujących pacjentów w Southampton. Dzięki temu w każdej chwili możesz bez problemu znaleźć pomoc medyczną, której udzieli Ci lekarz mówiący po polsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 16 =