HOME / Wiadomości / UK / 16-LATEK UZNANY ZA WINNEGO NIEUMYŚLNEGO ZABÓJSTWA POLAKA

16-LATEK UZNANY ZA WINNEGO NIEUMYŚLNEGO ZABÓJSTWA POLAKA

16-LATEK UZNANY ZA WINNEGO NIEUMYŚLNEGO ZABÓJSTWA POLAKA


16-LATEK UZNANY ZA WINNEGO NIEUMYŚLNEGO ZABÓJSTWA POLAKA

Orzeczenie takie wydało jednomyślnie 11 ławników uznając, że 16-latek zaatakował Polaka bez bezpośredniego zamiaru spowodowania jego śmierci. Decyzja o wymiarze kary zapadnie na oddzielnym posiedzeniu sądu 8 września.Podczas procesu z 28 lipca oskarżony nastolatek próbował bronić się, że do ataku doszło, ponieważ Polak zachowywał się agresywnie i pił wódkę.

Do zdarzenia doszło 27 sierpnia 2016 roku na placu handlowym The Stow w mieście Harlow. Tuż przed północą doszło do sprzeczki pomiędzy trzema jedzącymi pizzę i pijącymi alkohol Polakami a grupą zakapturzonych nastolatków, którzy jeździli w pobliżu na rowerach. Według ustaleń policji, Arkadiusz Jóźwik został mocno uderzony w tył głowy przez jednego z napastników; dwa dni później zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Zdarzenie z Harlow było interpretowane jako element szerszego problemu wzrostu przestępstw na tle nienawiści rasowej i narodowościowej, do którego doszło w pierwszych miesiącach po ubiegłorocznym referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Policja wielokrotnie powtarzała, że był to tylko jeden z wątków śledztwa, który nie został potwierdzony w toku postępowania sądowego.

Open Magazyn | Redakcja za: PAP / Marcin R.
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Skrzynki pocztowe w Southampton

Skrzynki Pocztowe w Southampton

Jeśli chcesz coś znaleźć w Southampton to jest odpowiednie miejsce. Wyszukaj skrzynkę pocztową lub szkołę w rejonie, który Cię interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen − 1 =